Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: Ruszył projekt "Pod biało - czerwoną"! Zapraszamy mieszkańców gminy do oddawania głosów!
16 Październik 2020

Ruszył projekt "Pod biało - czerwoną"! Zapraszamy mieszkańców gminy do oddawania głosów!

 
Szanowni Państwo!
Ruszył projekt pn. „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce. Inicjatywa zakupu zależeć będzie jednak od mieszkańców gminy, która dołączy do projektu. Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą serwisu gov.pl. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy.
 
„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.
Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.
 
Gmina Rzepin także chce być częścią tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia. Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też prosimy o oddawania głosów poparcia tutaj: https://bialoczerwona.www.gov.pl/
 
100 głosów – tyle potrzebujemy, by maszt z flagą stanął w naszej gminie!
Zgłoszenia przyjmowane są do 11.11.2020 r.
W formularzu wystarczy podać swoje imię, nazwisko, email oraz nazwę gminy.
Głos na daną gminę może oddać każdy jej mieszkaniec.
W projekcie mogą brać udział również osoby niepełnoletnie.
Serdecznie zapraszamy do oddawania głosów i prosimy o udostępnianie linka
Wszelkie informacje dotyczące projektu znajdą Państwo na stronie: gov.pl/bialoczerwona.
 
Informujemy, że w trzech gminach, które na dzień 11.11.2020 na godz. 23:59 osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidujemy udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt. W najbliższych dniach na stronie gov.pl/bialoczerwona dostępny będzie ranking, w którym będzie można sprawdzić pozycję gminy w tej klasyfikacji.
 
Działajmy wspólnie pod biało-czerwoną flagą!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Wtyczka Facebook