Informacje

Aktualności

Ilustracja do informacji: W Rzepinie oddano hołd Sybirakom!!
19 2022

W Rzepinie oddano hołd Sybirakom!!

 
Z okazji przypadającego na dzień 17 września Dnia Sybiraka, w ubiegły piątek w Rzepinie odbyły się uroczystości upamiętniające napaść sowieckiej Rosji na Polskę!
 
Tegoroczne obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą. Po mszy uczniowie klasy 3aLO wraz z młodszymi koleżankami i kolegami z SP zaprezentowali program artystyczny upamiętniający wydarzenia związane z okresem stalinowskiego terroru. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Rzepinie, którzy zadbali o piękną oprawę tego wydarzenia, całe spotkanie miało bardzo podniosły charakter! Uczniowie odśpiewali Hymn Sybiraków, przedstawili krótki rys historyczny okresu wywózek na Sybir, a sybiracki sztandar dumnie trzymali kadeci klas mundurowych.
 
Po mszy świętej oraz części artystycznej, wszyscy zebrani udali się na cmentarz komunalny w Rzepinie, gdzie nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem Sybiraków.
 
W uroczystych obchodach Dnia Sybiraka w Rzepinie udział wzięli członkowie Związku Sybiraków w Rzepinie, Burmistrz Rzepina, Lubuski Kurator Oświaty, Dyrekcja Zespołu Szkół w Rzepinie, Dyrektorki rzepińskich przedszkoli, Komendant i Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Rzepinie, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie, księża z Parafii p.w. NSPJ w Rzepinie, Harcerze 6 Drużyny Harcerskiej „Dziki” w Rzepinie oraz uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Rzepinie.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Wtyczka Facebook