Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Fundusze rządowe

Ilustracja do informacji: Gmina Rzepin podpisała umowę o dofinansowanie na remont ul. Dworcowej!
13 Grudzień 2023

Gmina Rzepin podpisała umowę o dofinansowanie na remont ul. Dworcowej!

Gmina Rzepin podpisała umowę o  dofinansowanie zadania pn. „Remont drogi gminnej nr 102712F ul. Dworcowa w m. Rzepin” ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 948 519,05 zł.
W ramach realizacji zadania wykonany zostanie remont ul. Dworcowej w Rzepinie, której nawierzchnia bitumiczna aktualnie posiada wiele ubytków w warstwie ścieralnej. Remont drogi gminnej nr 102712F ul. Dworcowa polegać będzie na wymianie warstwy ścieralnej poprzez frezowanie istniejącej nawierzchni, a następnie ułożenie nowej warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno - bitumicznej. W ramach zadania wyremontowana zostanie droga na odcinku 890 m.
 
 
Tematem dzisiejszej „Środy z Profilaktyką” jest Prawidłowe Odżywianie Zimą!
 
Zimową porą może zmniejszyć się nasza aktywność fizyczna, przez co zmniejsza się zapotrzebowanie energetyczne. Zmienia się też nasz sposób odżywiania – mamy dostęp do mniejszych ilości świeżych warzyw i owoców. W tym okresie dobrą alternatywą mogą być kiszone i mrożone warzywa i owoce. 
 
Zimą dla Twojego zdrowia ważne są:
- prawidłowa, zbilansowana dieta;
- aktywność fizyczna;
- relaks i odpowiednia ilość snu;
- odpowiedni ubiór i dbałość o odporność organizmu.
 
Posiłki jedzone zimą powinny zapewniać energię adekwatną do naszej aktywności fizycznej. Pamiętaj również o ciepłych daniach, które pomogą ci się rozgrzać w zimne dni.
 
Zachęcamy do lektury ulotki - pobierz