Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: Dwa ćwierćfinały Dominki w ITF J5 Bielsko-Biala
14 2021

Dwa ćwierćfinały Dominki w ITF J5 Bielsko-Biala

 
Dominika dopiero co zaczęła starty w International Tennis Federation (ITF), a już osiągnęła dwa ćwierćfinały. Piętnastolatka w rywalizacji międzynarodowej do lat 18-u spisała się świetnie w BKT Advantage Bielsko-Biala Cup.
 
W pierwszej rundzie turnieju głównego zawodniczka GKT Smecz Górzyca oraz Akademii Tenisowej Tenis Kozerki pokonała 6:3, 6:3 reprezentantkę Czech Vendulę Valdmannovą.
W drugiej rundzie na drodze podopiecznej trenerów Jakuba Ulczyńskiego i Daniela Podhajeckiego  stanęła 2 lata starsza, wielokrotna medalistka i mistrzyni Polski w różnych kategoriach wiekowych Magdalena Świerczyńska. Dominika nie tylko nie przestraszyła się utytułowanej rywalki rozstawionej w zawodach z nr 1, ale pewnie realizowała założenia swojego opiekuna Jakuba Ulczyńskiego oddając starszej koleżance zaledwie 2 gemy (6:0, 6:2)!
 
Niestety, tego samego dnia Dominika walczyła jeszcze do wieczora, gdyż musiała rozegrać 2 mecze gry podwójnej, co miało zapewne wpływ na kolejny przegrany już mecz gry pojedynczej 1:6, 1:6 następnego dnia rano.
 
W grze podwójnej lubuszance partnerowała Karolina Gołda. W pierwszej rundzie zawodów nasze dziewczyny pokonały 6:3, 4:6, 10:5 parę  Francesca Maguina Bunikowska (Peru) - Ekaterina Lazareva (Białoruś). Wydawało się, że to będzie dość pewne zwycięstwo bo Dominika i Karolina prowadziły już 6:3 i …4:0, niestety przegrały 6 gemów z rzędu i musiały rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść dopiero w super tie breaku.
 
W ćwierćfinale po niezwykle zaciętym meczu Dominika i Karolina musiały uznać wyższość (7:5, 2:6, 8:10) pary rozstawionej z nr 2 Viktoria Lackova (Słowacja) - Emilija Pranyte (Litwa), która ostatecznie wygrała zawody ITF J5 Bielsko-Biala.